22 грудня о 00:23 розпочнеться астрономічна зима

У цей день – день зимового сонцестояння – підйом сонця на небосхилі є найнижчим. Саме тому ніч буде найдовшою у році, а день найкоротшим.

Про явище зимового сонцестояння розповів доцент кафедри Вищої геодезії та астрономії Національного університету «Львівська політехніка», кандидат фізико-математичних наук Любов Янків-Вітковська.

«Цьогоріч зимове сонцестояння відбудеться у ніч проти суботи, тобто 22 грудня о 00:23. Цим розпочнеться астрономічна зима. Відомо, що є чотири моменти (ті ж самі чотири пори року), коли сонце буває в критичних положеннях. Також знаємо, що завдяки тому, що Земля обертається навколо сонця під кутом, то настають пори року. А якщо ми собі уявимо, що наша планета обертається навколо осі, то північна півкуля, південна – отримують різну кількість сонячного тепла.

Під час зимового сонцестояння у північній півкулі Землі Сонце найменший час залишається над горизонтом, займаючи найнижчу позицію над обрієм. У цей час центр сонця проходить через найпівденнішу точку екліптики. Крім цього, протягом кількох днів полуденні висоти Сонця в небі майже незмінні, тому звідси й походить сама назва – сонцестояння», – розповіла науковиця.

Крім цього, вона зазначила, що зимове сонцестояння – це позитивна подія, яка добре впливає на людей.

«Оскільки Сонце для землі є «життєдайною зіркою» (так між собою навіть науковці говорять), то сонячне проміння для людей є дуже важливим, зокрема для їх організму. Людина така істота, яка теж у якомусь сенсі живиться сонячним світлом. Звичайно, у нас є їжа, але, фактично, живимося сонцем. Тобто коли його менше, люди вдягають, кутаються, мерзнуть – їм бракує сонячної енергії, а саме з цього дня її більшатиме», – зазначила Янків-Вітковська.

За словами науковиці, головне пам’ятати, що у нашій сонячній системі все зроблено так, щоб людина на Землі жила добре і комфортно, тому людям головне не руйнувати цих порядків.

 

За матеріалами: ZIK